Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021

W środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym zewnętrznym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Dziś w ewangelii spotykamy Chrystusa, który udał się na pustynię, gdzie przebywał przez 40 dni. Niech pobyt Jezusa na pustyni mobilizuje nas do uświęcania naszych dni modlitwą i podjęcia zdecydowanej walki z naszymi grzechami i słabościami.

  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza Św., o godz. 17.00 Gorzkie Żale.
  3. W poniedziałek Święto katedry św. Piotra Apostoła.
  4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowejdla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
  6. Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w zamknięciu i codziennych trudnościach. W naszej parafii w tym roku będą one miały formę nauk rekolekcyjnych głoszonych podczas Mszy św. przez 2 niedziele – 7 i 14 marca. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych także księża naszej Diecezji przygotowali cykl rekolekcji internetowych skierowanych do poszczególnych grup wiekowych, by móc dobrze przeżyć ten czas. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablocie, naszej gazetce parafialnej i na stronie internetowej >>TUTAJ<<.
  7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc marzec.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.