STANDARDY OCHRONY DZIECI W PARAFII

Zgodnie z przepisami wynikającymi z „Ustawy Kamilkowej” podajemy informację o istniejącym w naszej parafii systemie ochrony dzieci przed przemocą.

Drodzy Parafianie!

Na pewno pamiętacie dramat małego Kamilka z Częstochowy, który został skatowany przez najbliższych, w wyniku czego zmarł. Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą państwową tzw. „Ustawą Kamilka”.

Jako parafia włączamy się w powstający system ochrony. System ten opiera się na:

– dokumencie, który możemy znaleźć poniżej, a także w zakrystii, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą, oraz działania, jakie podejmiemy po uzyskaniu informacji o takiej sytuacji.

– powołaniu Osoby Zaufanej, którą w naszej parafii będzie pani Paulina Tempich, z którą można się skontaktować przez e-mail: ptoz.leszczyny@gmail.com. Wszystkie zgłoszenia będą traktowane z dyskrecją i powagą.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i naszej młodzieży.