Piąta Niedziela Wielkanocna

10 maja 2020

„Ja jestem drogą, prawdą i życiem” mówi do nas Chrystus. Rozumienie tych słów pociąga za sobą rzeczywiste korzystanie z sakramentów świętych, zachowanie praktyk religijnych, by nasze życie owocowało na co dzień miłością, prawdą i dobrymi uczynkami.

1. Prosimy, by do kościoła wchodzić i przebywać w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone karteczkami miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.
  2. Nadal – w razie niemożliwości uczestniczenia we Mszy z powodu ograniczeń, z racji wieku, przebytych lub posiadanych chorób, a także możliwości zarażenia siebie lub innych – możemy skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Dyspensa dotyczy wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
  4. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. w intencji Rycerzy czcicieli św. Michała Archanioła.
  5. W środę 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się różańcem o godz. 18.00. o godz. 18.30 Msza św., którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Mirosław Kareta. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa Litanią Loretańską. Ze względów epidemiologicznych nie będzie procesji. Nabożeństwo Fatimskie będzie transmitowane w internecie.
  6. Na początku tygodnia zostanie zamontowany sprzęt do transmisji internetowej nabożeństw. Od środy wznawiamy transmisje. Będą transmitowane nabożeństwa majowe oraz Msze św. wieczorne, a w niedzielę dodatkowo Msze o godzinie 10.15 oraz o 11.30 Msza św. z kazaniem dla dzieci. Link do transmisji będzie podany na stronie internetowej parafii.
  7. Kończymy konieczne prace remontowe związane z wymianą instalacji odgromieniowej, wymianą części oraz zainstalowaniem nowych rynien, uzupełnienia obróbek blacharskich, wymianą części dachu oraz uszczelnieniem pęknięć na łączeniach blach na kościele i plebani. Część dokumentacji fotograficznej z dokonanego remontu umieszczona jest na stronie parafii >>TUTAJ<<
  8. W czwartek święto św. Macieja, Apostoła.
  9. W piątek o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
  10. W sobotę św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, Patrona Polski.
  11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
  12. Bardzo dziękujemy za składane, również na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na konieczne remonty.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej >>TUTAJ<<.