ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2025

Przez sakrament chrztu świętego wszyscy jesteśmy Kościołem, czyli członkami Mistycznego Ciała Chrystusa, który nieustannie gromadzi nas na świętej liturgii, abyśmy stawali się coraz to doskonalszą wspólnotą umiłowanych Jego dzieci. Podczas tej Mszy świętej, podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba.

1. Dziś o godz. 17.30 nieszpory niedzielne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby remontowe parafii.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa połączona z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Od początku tego roku w każdą środę o godz. 18.00, celebrować będziemy tzw. Mszę św. zbiorową, polecając szczególnie sprawy nagłe i trudne, przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odprawiać ją będzie jeden kapłan, powierzając polecane intencje wiernych. Intencje te zamawiane są w zakrystii.

3. W piątek wspomnienie św. Antoniego, opata.

O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.

Po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia.

4. Nasza parafialna Oaza Dzieci Bożych zaprasza w przyszłą niedzielę, 19 stycznia, na wspólne kolędowanie po Mszy o godzinie 11.30.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodziców i opiekunów.

5. Plan kolędy zamieszczony jest w gazetce parafialnej, w gablotce i na stronie internetowej parafii. Kolęda dodatkowa będzie w niedzielę 2 lutego.

6. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na co najmniej miesiąc wcześniej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.