XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 WRZEŚNIA

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia.

1. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.

2. W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej na spotkanie w kościele.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. W tym dniu na Mszy św. o godz. 7.00 otoczymy naszą modlitwą ks. Stanisława w dniu imienin. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Więcej informacji na temat „Wieczorów Uwielbienia” w naszej gazetce.

6. W sobotę Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.15 otoczymy modlitwą ks. Proboszcza z racji przypadających imienin.

8. Parafia organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 21 września. Koszt 35zł od osoby. Wyjazd punktualnie o godzinie 8 spod kościoła. Zapisy w zakrystii.

9. Parafia organizuje w dniach od 16 do 28 lutego 2025 roku pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Ramowy plan pielgrzymki w gablotce. Zapisy od początku października.

10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na co najmniej miesiąc wcześniej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.