Podobnie jak rok temu tak i w tegoroczną Niedzielę Palmową 24.03.2024 w naszym kościele zrobiło się mocno kolorowo. To za sprawą Palm Wielkanocnych, które licznie przynieśli nasi kochani parafianie – głównie dzieci.

Spora ich część zdecydowała się przyjąć zaproszenie i wziąć udział w konkursie na najładniejszą palmę.
Tak jak w poprzednim roku, tak i w obecnym jury konkursowe miało trudne zadanie wybrać najlepsze prace – użyte techniki, materiały i rozmiary palm były zróżnicowane – ale udało się 🙂

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się po Mszy świętej o 11:30 w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 7-go kwietnia br.

Oto laureaci:

1 miejsce – Marta i Łucja Tałaj

2 miejsce – Korneliusz Matuszyk

3 miejsce – Kornelia i Laura Habdas

wyróżnienia:

Tosia Golonka

Franek, Tymek i Zosia Borek

Nela Laszczak

Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym i wszystkim pozostałym uczestnikom, każdemu należą się brawa i uznanie.

Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zachowują piękną tradycję tworzenia palm i przynoszą je do kościoła do poświęcenia przypominając nam to, co wydarzyło się ponad 2000 lat temu, kiedy Pan Jezus wjeżdżał uroczyście do Jerozolimy.

Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary.

fotografie: Grzegorz Gawenda