OGŁOSZENIA PARAFIALNE
31 grudnia 2023r.
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
Bóg podejmujący dialog z Abrahamem odwołuje się do wolności człowieka. Również Maryja z Józefem nie zostali zmuszeni do podjęcia jakichkolwiek decyzji. Boże zaproszenie musi jednak trafić na podatny grunt. Tylko wolność wzbogacona wiarą jest zdolna odpowiedzieć Bogu, zapraszającemu człowieka do współpracy. Otwórzmy zatem nasze serca i słuchajmy. Jak Abraham, Maryja, Józef i ci wszyscy, którzy przez wiarę stali się ich potomkami i zostali odzyskani „na podobieństwo śmierci i zmartwychwstania Jezusa”.
1. Dziś zapraszamy na godz. 17.00 na uroczyste nieszpory i Mszę Św., aby przeprosić Boga za każde zło minionego roku oraz z Jego pomocą rozpocząć kolejny rok naszego życia. W czasie Mszy Św. polecać Bogu będziemy wszystkich zmarłych parafian. .
2. W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w porządku niedzielnym. Po wieczornej Mszy św. koncert kolędowo-noworoczny prowadzony przez zespół Fausystem wraz z gośćmi.
3. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 18. 00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Radia Maryja i TV Trwam.
4. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja w intencji naszych rodzin, a w piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.
7. Odwiedziny chorych wyłącznie w piątek od godz. 8.00. Adresy prosimy podawać w zakrystii. W piątek i sobotę kancelaria będzie nieczynna.
8. Plan odwiedzin kolędowych znajduje się w gablocie, w naszej gazetce parafialnej oraz na stronie parafialnej.
9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. co najmniej na miesiąc wcześniej.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.