Trzecia Niedziela

Adwentu

11 grudnia 2022

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego,
    o godz. 17.30 nieszpory.
  2. Zachęcamy do udziału w roratach, które odprawiany od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu biblijnego w salce pod Kościołem.
  4. We wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  5. W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  6. W czwartek o godz. 17.20 różaniec prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci, po Mszy św. Droga Krzyżowa.
  7. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.
  8. W zakrystii można już nabywać opłatki i świece wigilijne.
  9. W przyszłą niedzielę zapraszamy osoby z niepełnosprawnością, ich rodziców i opiekunów na Mszę św. o godz. 14.30.
  10. W przyszłą niedzielę grupa młodzieży oazowej będzie rozprowadzać przed kościołem pierniki świąteczne (własnoręcznie upieczone i ozdobione). Ofiarowane przy tej okazji datki przeznaczą na rekolekcje formacyjne.
  11. Po świętach Bożego Narodzenia, tak jak w ubiegłym roku, planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską czyli kolędę. Plan kolędy na dni poświąteczne będzie podany w przyszłą niedzielę.
  12. W poprzednich latach w czasie kolędy widzieliśmy w mieszkaniach choinki pięknie przystrojone w samodzielnie zrobione ozdoby. Chcemy w tym roku obok szopki w kościele przygotować taką naszą parafialną choinkę. Zachęcamy dorosłych i dzieci do przyniesienia do przyszłej niedzieli własnoręcznie zrobionych ozdób choinkowych, którymi ozdobimy drzewko.
  13. W drugi dzień świąt czyli 26 grudnia o godz. 10.15 odprawimy Mszę św. w intencji małżonków przeżywających w roku 2023 swoje jubileusze 25, 50 – lecia i więcej swego małżeństwa. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  14. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. co najmniej na miesiąc wcześniej.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.