Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

25 września 2022

Chrześcijanin nie może nikim gardzić, ale wezwany jest przez Chrystusa do służby swym bliźnim, zwłaszcza tym, którzy są w potrzebie duchowej i materialnej. Ta dzisiejsza Eucharystia ma nam uprzytomnić wezwanie Chrystusa, udzielić siły do służby dla braci i okazać, że dobra materialne mogą nam przysłonić Boga, ale również mogą stać się dla nas drogą do życia wiecznego.

  1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nieszpory.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego w salce nad zakrystią.
  3. We wtorek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
  4. W środę wspomnienie św. Wacława, męczennika. Wieczorna Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 17.20 różaniec prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci, po Mszy Droga Krzyżowa. Na zakończenie nowenny o godz. 18.00 odbędzie się Msza św., o rozszerzenie czci św. Archaniołów i Aniołów, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i śpiewanie Koronki Uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórem Aniołów.
  6. W piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  7. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła. O godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi. O godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych Kobiet i Mężczyzn. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy każdego dnia o godz. 17.30.
  8. W przyszłą niedzielę organizowana jest akcja krwiodawstwa przy parafii św. Józefa na „Złotych Łanach”. Szczegóły w gablotce.
  9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. co najmniej na miesiąc wcześniej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.