Siedemnasta Niedziela zwykła

24 lipca 2022

Wielu ludzi obiecuje nam szczęście, jednak niewielu jest nam w stanie je dać. Msza Święta, którą sprawujemy, kieruje nasz wzrok wiary do ostatecznego celu, jest przedsmakiem pełni radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Eucharystia jest zapowiedzią Raju – nieba, w który jest pełnią szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nieszpory.
  2. Podczas Tygodnia św. Krzysztofa staramy się wspomóc misjonarzy w ich dziele poprzez pomoc w zdobywaniu środków transportu. Są one niezbędnymi narzędziami, które służą w misyjnej pracy i w prowadzonych przez misjonarzy dziełach. Do skrzynek przed wyjściem można złożyć ofiarę dziękując Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry w myśl hasła: „1 grosz za 1 kilometr na pojazdy misyjne”. W roku 2021 dzięki złożonym w całej Polsce ofiarom zostało zakupionych dla misjonarzy: 62 samochody, 30 motocykli 1 łódź motorowa, ponad 500 rowerów dla katechistów i uczniów w Afryce oraz ponad 700 wózków dla niepełnosprawnych na misjach
  3. W poniedziałek Święto św. Jakuba, apostoła.
  4. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  5. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek o godz. 17.20 Koronka do 7 boleści NMP. Po Mszy św. Droga Krzyżowa prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci.
  7. W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  8. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc sierpień.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.