Piętnasta Niedziela zwykła

10 lipca 2022

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie jest dla nas przypomnieniem, że miłość do drugiego człowieka związana jest często z ofiarą i trudem. Czasem dotyczy to spraw codziennych, zwykłych niekiedy zaś niezwykle istotnych. Ważne jest abyśmy potrafili wyrażać miłość w konkretnych czynach i to nie tylko wobec osób nam najbliższych.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nieszpory
  2. W poniedziałek święto św. Benedykta opata – patrona Europy
  3. We wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bp. I męczennika
  4. W środę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza, a po niej procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy na procesję zabrać świece.
  5. W czwartek wieczorem Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17.20 Koronka do 7 boleści NMP, po Mszy św. Droga Krzyżowa.
  6. W piątek wspomnienie św. Bonawentury. W tym dniu z racji przypadającego trzeciego piątku miesiąca o godzinie 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  7. W sobotę wspomnienie NMP z góry Karmel.
  8. Przypominamy, że są przyjmowane zgłoszenia uczestnictwa na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablotce.
  9. Prosimy o zgłaszanie intencji zarezerwowanych Mszy Świętych na sierpień
  10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej i naszej gazetki parafialnej.