Czternasta Niedziela Zwykła

3 czerwca 2022

Głoszenie Ewangelii ma być oparte nie na zaufaniu potężnym i bogatym środkom, ale na gorliwej prośbie – modlitwie skierowanej do ”Pana żniwa”. Pan Jezus, wysyłając uczniów, polecił im to, co najważniejsze: módlcie się. Módlcie się to znaczy, pozostawajcie stale z Tym, który was posyła, z Nim rozmawiajcie, Jemu powierzajcie trud walki ze złem i własną niemoc, a wtedy doświadczycie Bożej opieki i pomocy. W czasie urlopów i wakacji pamiętajmy o czasie na codzienną modlitwę i niedzielna Msze świętą.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nieszpory.
  2. Przypominamy, że przez okres wakacji, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
  3. W środę wspomnienie bł. Matki Teresy Ledóchowskiej. Wieczorem Nowenna do N.M.P.
  4. W czwartek Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 17. Koronka do 7 boleści NMP, po Mszy św. Droga Krzyżowa, na końcu spotkanie w salce.
  5. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli.
  1. Ksiądz Biskup Roman Pindel serdecznie zaprasza do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą świętą o godz. 8:00 w tym roku wyjątkowo w Wilamowicach, zakończenie 11 sierpnia Mszą świętą na Wałach Jasnogórskich o godzinie 14.00 Zapisy: od 20 czerwca do 29 lipca – szczegóły w gablocie
    Organizowana jest też trzydniowa Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki: 9 sierpnia 2022 o godzinie 8:00 Mszą świętą w kościele św. Macieja w Andrychowie zakończenie 14 sierpnia
    Zapisy: od 1 do 24 lipca – szczegóły w gablocie
  1. W naszej diecezji powstała inicjatywa Duchowej Adopcji Rodzin. Polega ona na otoczeniu, przez różne grupy, modlitwą małżeństw i rodzin przeżywających trudności. W to dzieło włączyły się również siostry z zakonów kontemplacyjnych z terenu naszej diecezji: Karmelitanki Bose z Oświęcimia, Redemptorystki z Bielska – Białej i Klaryski Od Wieczystej Adoracji z Kęt.
    W przypadku trudności i kryzysów rodzinnych oraz małżeńskich można drogą mailową prosić siostry o modlitwę. W tytule maila należy wtedy napisać: Duchowa Adopcja Rodzin. Adresy maili na plakacie w gablotce.
  1. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.