Trzynasta Niedziela zwykła

26 czerwca 2022

Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w ozach Stwórcy piękno. Eucharystia, którą teraz będziemy celebrować jest dla nas skarbem nieocenionym, pozwala nam zaczerpnąć z samego źródła Bożej łaski.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.
  2. Od poniedziałku, przez okres wakacji, nie będzie odprawiana w tygodniu Msza św. o godz. 6.30.
  3. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  4. W środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  5. W czwartek wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego. Po wieczornej Mszy św. adoracja w intencji rodzin naszej parafii.
  6. W piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.
  7. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  8. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi o godz. 7.00. O godz. 17.00 spotkanie Róż Kobiet i Mężczyzn.
  9. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chorych w zakrystii.
  10. W ramach zmian w naszej diecezji ksiądz Biskup Ordynariusz skierował od września Księdza Waldemara Niemca do diecezjalnego sanktuarium przy bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie a na jego miejsce wyznaczył Księdza Roberta Niedzielę. Księdzu Waldemarowi dziękujemy za gorliwość w posłudze w konfesjonale, przy prowadzeniu nabożeństw – zwłaszcza Godziny Miłosierdzia i Drogi Krzyżowej, za organizowanie pielgrzymek, redagowanie gazetki parafialnej, założenie w naszej parafii i troskę o Apostolstwo Dobrej Śmierci, za indywidualne kierownictwo duchowe oraz za wszelkie dobro i trud znany Panu Bogu. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Waldemara i ks. Roberta.
  11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.