Dwunasta Niedziela zwykła

19 czerwca 2022

Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Eucharystia jest drogą, która prowadzi do Jezusa, bo On pragnie, abyśmy poszli za Nim. Trudno nam czasem zostawić wszystko, wziąć swój krzyż i iść drogą Chrystusa, dlatego często chodzimy po ciemnych zaułkach życia.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Do czwartku, codziennie zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała, połączoną z procesją wokół kościoła.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa i Rycerzy św. Michała Archanioła.
  4. W czwartek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje w tym dniu post. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godzinie 18.00 zapraszamy uczniów, nauczycieli wychowawców oraz rodziców.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. Przepraszamy osoby, które chciały oddać w poniedziałek makulaturę. Kontener został zabrany wcześniej niż to było ustalone z parafią.
  8. W środę 22 czerwca rozpocznie się w Rzymie Światowe Spotkanie Rodzin. Zachęcamy do śledzenia wydarzenia w internecie. Ułożona z tej racji modlitwa za rodziny zamieszczona jest w gazetce i na stronie internetowej parafii.
  9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.