Uroczystość Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022

Prawdziwa miłość swoje źródło ma w Trójcy Świętej. Bóg Ojciec zesłał na świat „Syna, Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela, abyśmy zrozumieli ekonomię Bożej miłości, która inna jest od ludzkiej. Jedność Bożych Osób wzywa nas dzisiaj do jedności z całym Kościołem Powszechnym, ale również i z Kościołem domowym, który jest pierwszą świątynią w życiu chrześcijanina.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy o godz. 10.15 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji
    i ołtarze wzorem ubiegłych lat. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Zapraszamy dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, prosimy o przygotowanie ołtarzów, mężczyzn do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe. Msza św. o godz. 11.30 będzie odprawiona po zakończeniu procesji.
  4. W piątek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. W piątek rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30 Po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych na Mszę św. o godz. 15.00 kończącą rok formacyjny.
  6. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.