Niedziela Zesłania Ducha Świętego

5 czerwca 2022

Gromadzi nas miłość Boża, przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Miłość, która mieszka w naszych sercach, jest owocem Ducha Świętego, który zapala nas ogniem swojej miłości. Święty Augustyn mówił, że „jeśli chcecie mieć życie od Ducha Świętego, zachowujcie miłość, kochajcie prawdę, tęsknijcie za jednością, a osiągniecie życie wieczne”. Dlatego z wiarą przychodzimy do ołtarza naszego Zbawiciela, aby od Niego uczyć się miłości, która jest prawdą i prowadzi do zjednoczenia. Niech Duch Święty nam w tym dopomaga i sprawia, abyśmy będąc we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, uczestniczyli w jedności ciała Jezusa.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.
  2. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja i TV Trwam.
  4. W środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  7. Od 6 czerwca pobieranie listy produktów i dostarczanie paczek w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”, będzie możliwe tylko w poniedziałki w godz. od 16.30 do 17.30 w podziemiach naszego Kościoła.
  8. Od poniedziałku 6 czerwca do poniedziałku 13 czerwca na placu obok parkingu wystawiony będzie kontener na makulaturę. Zebrane ze sprzedaży makulatury fundusze zostaną przekazane na rozbudowę sierocińca prowadzonego przez siostry w Boliwii. Więcej informacji na plakatach w gablotce.
  9. W piątek i sobotę w parafii pw. N.M.P. Królowej Świata w Cygańskim Lesie Salwatoriańskie Spotkanie Kobiet a w niedzielę Msza przed Światowym Spotkaniem Rodzin. Szczegóły na plakatach.
  10. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.