Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. I chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że zawsze jest z nam. parafialnej.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.
  3. We wtorek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. W środę wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane każdego dnia o godz. 17.30.
  5. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja w intencji rodzin naszej parafii.
  6. W piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży.
  7. Spowiedź pierwszo piątkowa w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
  8. W sobotę nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00.
  9. W sobotę zapraszamy po wieczornej Mszy świętej (o godz. 19:00) na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu i uwielbieniem.
  10. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Adresy chorych prosimy podawać w zakrystii.
  11. Zapraszamy na 41 Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę 18 i 19 czerwca br. Dokładniejsze informacje w gablotce
  12. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.