Piąta Niedziela Wielkanocna

15 maja 2022

Chrystus zmartwychwstały obdarza swoją miłością, uzdalnia do niej nasze serca i strzeże w nas tego daru, po którym świat może Go rozpoznać. Prawdziwa miłość nie jest możliwa bez Chrystusa, dlatego każdej niedzieli do Niego przychodzimy, Jego uwielbiamy i Jego prosimy, by nas obdarzył swymi łaskami.

 1. Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Dziś wyjątkowo Msza św. oraz spotkanie dla wspólnoty osób z niepełnosprawnościami nie będzie miała miejsca w naszym kościele – spotkanie odbędzie się w formie wyjazdowej.
 2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa i Rycerzy św. Michała Archanioła.
 5. W piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazdy na Pielgrzymki – Dni Skupienia:
 1. V. (sobota) Dzień Skupienia ADŚ z Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Wilamowicach – w Sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w 100 – lecie jego urodzin.
 2. VI. (piątek) Dzień Skupienia ADŚ w Łagiewnikach – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia [Wyjazd 9.00 autobusem, powrót ok. 19.00]
 3. – 30.VII. (czwartek – sobota) Pielgrzymka do Gorki Klasztornej (Centrum ADŚ w Polsce – najstarsze Sanktuarium w Polsce), Lichenia i innych miejsc.

W podanych Pielgrzymkach mogą uczestniczyć nie tylko członkowie Apostolstwa. Więcej informacji i zapisy u Zelatorki p. Władysławy Bojarskiej lub u ks. Waldemara

 1. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.