Czwarta Niedziela Wielkanocna

8 maja 2022

Niedziela Dobrego Pasterza jest dziękczynieniem za Tego, który nam służy w Kościele i przez Kościół. Jest także dniem modlitwy o powołania do pasterskiego posłannictwa Chrystusa. Przyjmijmy więc służbę Chrystusa i prośmy za prezbiterów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

1. Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

2. Dziś do skarbon przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji. Programu można słuchać przez odbiorniki radiowe oraz przez internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Po Mszy wieczornej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.W piątek pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.3o różaniec, po nim Msza św., zakończona procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę Święto św. Macieja, apostoła.

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazdy na Pielgrzymki – Dni Skupienia:

28.V. (sobota) Dzień Skupienia ADŚ z Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Wilamowicach – w Sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w 100 – lecie jego urodzin.

24.VI. (piątek) Dzień Skupienia ADŚ w Łagiewnikach – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia [Wyjazd 9.00 autobusem, powrót ok. 19.00]

28. – 30.VII. (czwartek – sobota) Pielgrzymka do Gorki Klasztornej (Centrum ADŚ w Polsce – najstarsze Sanktuarium w Polsce), Lichenia i innych miejsc.

W podanych Pielgrzymkach mogą uczestniczyć nie tylko członkowie Apostolstwa. Więcej informacji i zapisy u Zelatorki p. Władysławy Bojarskiej lub u ks. Waldemara

Prosimy o zamawianie Mszy św. w zarezerwowanych terminach minimum miesiąc wcześniej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.