Trzecia Niedziela Wielkanocna

1 maja 2022

Gromadzimy się na świętej Eucharystii, by uwielbiać zmartwychwstałego Pana. Niech więc nasza liturgia będzie przedsmakiem nieba, a nasz głos niech zostanie dołączony do hymnu chwały, jakim uwielbiają Boga wszyscy zbawieni przez Chrystusa.

1. Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Przypominamy, iż Msze św. wieczorne, już na stałe, każdego dnia będą odprawiane o godz. 18.00. W miesiącu maju codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Radia Maryja i TV Trwam.
  4. W środę wspomnienie św. Floriana, męczennika. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 otoczymy naszą modlitwą ks. Waldemara w dniu Jego imienin. Po wieczornej Mszy św. adoracja w intencji rodzin naszej parafii.
  6. W piątek Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży.
  7. Spowiedź pierwszopiątkowa w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
  8. Spowiedź dzieci i ich rodzin przed I Komunią Świętą w piątek od godz. 16.00
  9. W sobotę, wyjątkowo, poranne Msze święte i nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00 będą odprawione w kaplicy. W tym dniu w naszej Parafii odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas 3 ze Szkoły Jonatan oraz SP nr 33 – razem setka dzieci. Uroczystość została podzielona na 3 grupy: o godz. 9.00, 11.00 i 13.00; a od niedzieli dzieci rozpoczną tzw. Biały Tydzień. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodziców.
  10. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Adresy chorych prosimy podawać w zakrystii.
  11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc czerwiec.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.