Druga Niedziela Wielkanocy,
czyli Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022

Trwa radość Wielkanocna — Chrystus Zmartwychwstał. Apostołowie pełni zapału ogłoszą światu tę radosną nowinę. Dzisiaj czyni to nieustannie Kościół Chrystusowy. Radość Zmartwychwstania potęguje uroczystość Bożego Miłosierdzia, którą dzisiaj obchodzimy. Do naszych codziennych modlitw dołączajmy pełne zawierzenia słowa: „Jezu ufam Tobie”.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.30 nieszpory.
  2. W poniedziałek Święto św. Marka, ewangelisty. Otaczamy naszą modlitwą pana Marka, naszego organistę w dniu Jego imienin. Po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
  4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
  5. W piątek Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  6. W piątek Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 17.20 Koronka do 7 boleści NMP, po Eucharystii Droga Krzyżowa, następnie spotkanie w salce.
  7. W związku z wojną w Ukrainie Caritas Polska prowadzi akcję pomocy potrzebującym pod hasłem „Paczka dla Ukrainy”. Paczka dla Ukrainy” to paczka konkretnych produktów, których listę przygotowała Caritas w taki sposób, aby każda paczka zapewniła podstawowe zaopatrzenie dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Paczki te zostaną dostarczone przez Caritas do potrzebujących osób w Ukrainie. Wraz z Caritas zapraszamy naszą wspólnotę Kościoła – rodziny, wspólnoty, które pragną pomóc ludności w Ukrainie do przyłączenia się do tej akcji. Akcję – w naszej parafii planujemy rozpocząć od dnia 25 kwietnia br. Od tego dnia w salce w podziemiach naszego Kościoła w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 16.30 do 17.30 będą wydawane kartony dedykowane tej akcji wraz z listą produktów, którymi należy wypełnić karton. Wypełniony produktami karton należy dostarczyć ponownie do salki pod Kościołem. Bliższe informacje dotyczące akcji „Paczka dla Ukrainy” znajdują się w gablotce naszej Parafii oraz na stronie: https://caritas.pl/projekty/paczkadlaukrainy/#instrukcja.
  8. Prosimy o zamawianie Mszy św. w zarezerwowanych terminach minimum miesiąc wcześniej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.