Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość ze Zmartwychwstania. Jezus umarł, lecz powstał z martwych i żyje. „Wesoły nam dzień dziś nastał”. Niech dzień dzisiejszy i każda niedziela roku będzie wyrazem naszej wdzięczności i radości ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i szatanem.

 1. W tę radosną Wielką i Świętą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim parafianom i gościom: niech zmartwychwstały Chrystus Pan napełnia was światłem nadziei, oraz niech sprawi byście tu na ziemi cieszyli się wszelkimi dobrami: zwycięstwem nad grzechem w swoim życiu, zdrowiem, radością, coraz bardziej zacieśniającą się więzią małżeńską i rodzinną oraz wszelkimi potrzebnymi łaskami.
 1. Dzisiaj i jutro Msze św. według porządku niedzielnego. Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory Świąteczne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na seminarium duchowne, a jutro na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i KUL.
 2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa, Rycerzy św. Michała Archanioła.
 3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na wieczór uwielbienia.
 3. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 otoczymy naszą modlitwą ks. Wojciecha z okazji imienin.
 4. W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O 15.00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystych obchodów Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać pani kościelnej za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy za ofiary na ich wystrój i ukwiecenie. Dziękujemy służbie liturgicznej, panu organiście, służbie kościelnej za zadbanie o liturgię, scholi za prowadzenie porannej Liturgii Godzin, niosącym feretrony i uczestniczącym w procesji rezurekcyjnej. Ufamy, że wszystkich uczestniczących w obrzędach Triduum Paschalnego Pan Bóg hojnie obdarzy swoimi łaskami.
 6. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc maj.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.