Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

10 kwietnia 2022

Dziś Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wielki przez tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a poprzez to wielki dla każdego wierzącego człowieka. Liturgia Kościoła dotyka samego centrum naszej wiary i tajemnicy naszego odkupienia. Wszystko rozpoczyna się dzisiaj uroczystym wjazdem Chrystusa do świętego miasta Jeruzalem, które stanie się równocześnie miastem Jego śmierci.

1.Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla wiernych kościoła greckokatolickiego, o godz. 14.30 Msza św. dla osób z niepełnosprawnością, ich rodziców i opiekunów, o godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne we wtorek 12 kwietnia o godz. 19:00 w dolnym kościele

4. Odwiedziny chorych przed świętami w środę od godziny 15.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Ci którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi wielkanocnej i nie mają przeszkód do uzyskania rozgrzeszenia mogą się wyspowiadać w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 19.00 oraz w Wielki Piątek od godz. 20.00 przez całą noc do godziny 6.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

6. W Wielki Czwartek o godz. 8.00 Jutrznia w kościele. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się w czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 23.00.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy wszystkich do zachowania tradycji postu, aż do Mszy świętej Wigilii Paschalnej ofiarując to umartwienie w intencji nawrócenia i przemiany w naszych rodzinach. O godz. 8.00 w Wielki Piątek Jutrznia w Ciemnicy. O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Obrzędy liturgiczne Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku rozpoczęcie Gorzkimi Żalami całonocnej adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie. O godz. 24.00 Droga Krzyżowa. Po niej czuwanie modlitewne poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła. Od godziny 5.00 do 6.00 Adorację poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Składka Wielkiego Piątku przeznaczona będzie na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

8. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 Jutrznia przy Bożym Grobie. Święcenie pokarmów będzie od godz. 10.00 do 14.00. Święcić będziemy pokarmy co 20 minut. O godz. 18.00 uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy zabrać ze sobą świece. Na zakończenie obrzędów Wielkiej Soboty procesja Rezurekcyjna wokół kościoła, która jest wyrazem naszej wiary i radości wypływającej ze zmartwychwstania Chrystusa Pana. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci w strojach pierwszo komunijnych, niosących feretrony i świece, poczty sztandarowe i wszystkich ludzi dobrej woli. Niech pobożne przeżywanie świętych dni Wielkiego Tygodnia prowadzi nas wszystkich do pełnego zwycięstwa Chrystusa Zmartwychwstałego nad grzechem i słabością w naszych sercach i naszych rodzinach. Niech prowadzi do radości, którą niesie Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

9. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. W Wielki Czwartek biblioteka parafialna nie będzie czynna.

10. Z racji długo trwającej pandemii Ksiądz Biskup zwolnił księdza proboszcza Tomasza Gorczyńskiego od przeprowadzenia obrzędu kanonicznego objęcia parafii.

11 . Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc maj.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej