Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

20 marca 2022

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w serca ludzkie.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Grekokatolicka Cerkiew zaprasza wiernych tego obrządku, na Boską Liturgię w języku ukraińskim, która odprawiana jest w każdą niedzielę o 9:30 w dolnej kaplicy naszego kościoła. Dzisiaj o godz. 14.30 dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy szczególnie osoby z niepełnosprawnością, ich rodziców i opiekunów, o godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2. Rozpoczęliśmy czas naszych rekolekcji parafialnych. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

3. W piątek Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci o godz. 16.30. po wieczornej Mszy św. O godzinie 18.00 Msza święta w intencji osób podejmujących Duchową Adopcję. Po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Po Drodze Krzyżowej Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

4. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego którego życie jest zagrożone. Może ona być podjęta z wdzięczności za dar własnego życia, jest też wyrazem troski o zagrożone życie najbardziej bezbronnych – bo jeszcze nienarodzonych dzieci. Polega ona na osobistej modlitwie o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, czyli przez okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

5. W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki na stół wielkanocny.

6. Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skarbona na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Parafia organizuje wyjście do kina na film „Cud Guadelupe” w niedzielę 27 marca na godz. 19.30. Zapisy w zakrystii. Koszt biletu to 12 zł.

8. W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Niedzielę Radości. W ramach rozpoczynających się rekolekcji dla dzieci Oaza Dzieci Bożych będzie chciała podzielić się po Mszy Świętej kawałkiem ciasta i uśmiechu! Zachęcamy do wsparcia najmłodszych w ich planach i działaniach!

9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc kwiecień.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.