Druga Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2022

Niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, zwycięstwa Miłości nad grzechem, w którym wciąż jesteśmy zanurzeni. Ofiara Chrystusa na drzewie krzyża uwalnia nas spod władzy złego ducha, jednoczy nas z Bogiem i gwarantuje wieczne zbawienie w Królestwie Niebieskim. By jednak móc w pełni skorzystać z owoców miłości Boga do człowieka, musimy przyjąć Jego zaproszenie, do nawrócenia i przemiany własnego życia. Wielki Post, który w Kościele obecnie przeżywamy jest dobrym czasem, aby poprzez post, modlitwę i jałmużnę odpowiedzieć pozytywnie na Boże zaproszenie.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. Rycerzy i Rycerstwa św. Michała Archanioła.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. O godz. 16. 30 Droga Krzyżowa dla dzieci, zaś dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym miesiącu zapraszamy na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem za tydzień, w piątek 25 marca po wieczornej drodze krzyżowej.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 14.30 zapraszamy osoby z niepełnosprawnością, ich rodziców, opiekunów.
 8. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w III tygodniu Wielkiego Postu. Rozpoczną się Mszą wieczorną w sobotę 19 marca. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej odbędą się tydzień później w dniach od 27 do 30 marca.
 9. Rozpoczęły się już zapisy na jubileuszową, dziesiątą Piesza Pielgrzymka do sanktuariów Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie. Pielgrzymka odbędzie się od 30.04 do 3.05. Zapisy internetowo na stronie: www.faustyna.bielsko.pl lub osobiście w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku – Białej na osiedlu Karpackim albo w parafii Narodzenie NMP w Lipniku. Koszt uczestnictwa 70 zł. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 10. Msze Święte w obrządku grekokatolickim od 20 marca będą odprawiane w naszej parafii, w każdą niedzielę, w kaplicy o godzinie 11.
 11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.