Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

6 marca 2022

Niebo nie zaczyna się od momentu śmierci człowieka, ale zaczyna się wtedy, kiedy serce ludzkie wybiera Boga. Bóg robi wszystko, abyśmy Go pokochali, abyśmy uczynili Go Panem naszego życia. Wielki post jest czasem, abyśmy po raz kolejny wybrali Jezusa, postawili Go na pierwszym miejscu w życiu kapłańskim, małżeńskim i rodzinnym. Ten święty czas jest znakiem i zbawczym wydarzeniem, które może odmienić oblicze naszej szarej codzienności. Musimy wybrać się razem z Jezusem na pustynię naszego serca, aby tam usunąć chwast; oddzielić dobro i zło, aby w ten sposób na nowo wybrać Boga – Życie, które nigdy się nie kończy.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dzisiaj o godzinie 17.00 pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żalów.
  2. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w dolnym kościele, które odbędzie się we wtorek 8 marca o godz. 19:00.
  3. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
  5. Dziękujemy za bardzo hojne wsparcie modlitewne i finansowe na rzecz pomocy dotkniętym przez konflikt na Ukrainie.
  6. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w III tygodniu Wielkiego Postu. Rozpoczną się Mszą wieczorną w sobotę 19.03
  7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc kwiecień.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.