Ósma Niedziela Zwykła

27 lutego 2022

Liturgia Słowa przypomina nam, że nikt z nas nie jest sam. Towarzyszy nam Chrystus, który zwyciężył grzech i śmierć. Wsparci Jego łaską możemy nie tylko mieć nadzieję na udział w chwalebnym zmartwychwstaniu, ale również przezwyciężać pokusy do zła. Otwórzmy się przez modlitwę i udział w sakramentach na Bożą Obecność.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.
 2. Dzisiaj o 17.30 nieszpory połączone z suplikacjami w intencji pokoju.
 3. W ramach nabożeństwa 40-godzinnego dzisiaj o godzinie 16.30, a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na Ukrainie, po niej różaniec w tej intencji.
 4. W poniedziałek o godzinie 18.00 w kaplicy Grekokatolicy odprawią nabożeństwo błagalne w intencji: o pokój na Ukrainie.
 5. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji oraz do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich na nadchodzący Wielki Post. Księga przyrzeczeń znajduje się w zakrystii.
 6. W tym tygodniu 2 marca przypada Środa Popielcowa. Jest to szczególny czas pokuty i przebłagania za grzechy. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale o ile na to stan zdrowia pozwala również ograniczenie spożywanych pokarmów – jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. W tym dniu msze święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godzinie: 6.00, 7.00, 8.00, 16.00, 17.00, 18.00.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
 8. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
 9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę w czasie Mszy świętych oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 10. W czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja o świętość naszych rodzin, w piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.
 11. Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek i sobotę od godz. 8.00. Adresy prosimy podawać w zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie zapraszamy.
 13. Prosimy o zgłaszanie, do 3 marca, kandydatów na członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Członkiem Rady może być praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Nazwiska kandydatów winny być przekazywane w zakrystii lub kancelarii w zaklejonej kopercie adresowanej do księdza proboszcza wraz z krótkim uzasadnieniem kandydatury.
 14. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc marzec.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.