Piąta Niedziela zwykła

6 lutego 2022

Każdy człowiek jest powołany przez Boga, aby realizował tutaj na ziemi przykazanie miłości. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam prawdę, że Bóg posługuje się tutaj na ziemi słabymi narzędziami, pełnymi grzechów i słabości. Tylko wiara w moc nadprzyrodzoną może sprawić, że nasza wina zostanie zmazana i zgładzony grzech.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W tym dniu Stowarzyszenie Matki Bożej patronki Dobrej Śmierci zwane popularnie Apostolstwem Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie wszystkich należących do Stowarzyszenia i inne osoby chętne. Spotkanie rozpocznie się o 18.00 Mszą św. w kościele, po Eucharystii dalszy ciąg spotkania. Omawiane będą zasady funkcjonowania Stowarzyszenia w naszej parafii. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy o konieczne przybycie.

5. W piątek wspomnienie NMP z Lourdes. To Światowy Dzień Chorych, w którym w sposób szczególny modlimy się za chorych i cierpiących..

6. Co roku w Polsce kilkaset dzieci odebranych jest biologicznym rodzicom lub są przez nich porzucane. Nieuregulowana sytuacja prawna, która uniemożliwia adopcję, powoduje, że dzieci wiele lat spędzają w domach dziecka, czy różnych ośrodkach. Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą „Niezastąpieni: Rodziny Zastępcze”. Jej celem jest znalezienie wśród chrześcijan jak najwięcej domów zastępczych dla dzieci, które z różnych powodów go straciły. Adresy pod którymi można znaleźć więcej informacji na ten temat znajdują się na ulotkach wyłożonych przy gazetach.

7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc marzec.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.