Czwarta Niedziela zwykła

30 stycznia 2022

Dzisiejsze czytania biblijne mogą nam nasunąć refleksję, że i my żyjemy w świecie, który coraz częściej nam się sprzeciwia i próbuje wymazać Boga, nie tylko z życia, ale i z świadomości. Świat dzisiaj nie jest przychylny chrześcijaństwu, wielu braci i sióstr – jesteśmy tego świadkami – cierpi prześladowania za to, że przynależy do Jezusa Chrystusa. Również i my jesteśmy dzisiaj wezwani do heroicznego opowiedzenia się za Chrystusem i mężnego wyznawania Jego nauki.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Trędowatych. Ta straszna choroba dalej jest obecna na świecie, chociaż jest już wyleczalna. Pamiętajmy w modlitwie o dotkniętych trądem. Jeśli ktoś chce wspomóc opiekujących się chorymi to przy wyjściu są wyłożone ulotki z informacjami na ten temat. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.

2. W poniedziałek Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. intencji Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja i TV Trwam.

4. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 17.00, 18.00. Świece gromniczne można nabyć w zakrystii.

5. W czwartek, w ramach nieustającej adoracji w naszej diecezji, odbędzie się całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godzinie 7.30. Zapraszamy do południa na indywidualną adorację w ciszy. Wspólna adoracja po południu. Na godzinę 14.00 zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła, o godzinie 15.00 – Godzina Miłosierdzia. O 16.00 rozpoczęcie adoracji w intencji o świętość rodzin w naszej parafii. O 17.20 różaniec a o godzinie 18.00 zakończenie adoracji.

6. W piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.

7. W sobotę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Z racji I soboty nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 17.00 spotkanie Róż Kobiet i Mężczyzn.

8.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i czwartek i piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę. Adresy prosimy podawać w zakrystii.

9. Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek i sobotę od godz. 8.00. Adresy prosimy podawać w zakrystii.

10. Trwają odwiedziny kolędowe – szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na naszej stronie parafialnej.

W sobotę na godzinę po raz ostatni zapraszamy na godz. 18 na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą te rodziny, które w ciągu tygodnia z różnych przyczyn nie przyjęły księdza po kolędzie. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa rodzin oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.

Informujemy że kolęda dodatkowa, dla tych którzy nie mogli przyjąć księdza w właściwym terminie odbędzie się w sobotę 5 lutego. Osoby pragnące uczestniczyć w kolędzie prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

11. W naszej parafii rozpoczęło działalność Stowarzyszenie Matki Bożej Bolesnej patronki Dobrej Śmierci zwane popularnie Apostolstwem Dobrej Śmierci. Informacje na jego temat możemy przeczytać w broszurkach, które nieodpłatnie możemy wziąć ze stoliczka w przedsionku obok gazet. Więcej informacji i zgłoszenia chętnych do uczestnictwa u ks. Waldemara.

12. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc luty.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.