Trzecia Niedziela zwykła

23 stycznia 2022

Jesteśmy pielgrzymami na tym świecie. Bóg przypomina nam nieustannie, że ziemia do zamieszkania i wolność są dane człowiekowi po to, aby ciesząc się życiem, czcił swego Boga.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.

2. W kościele w Polsce obchodzimy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Niech to święto będzie dla nas zachętą do częstego czytania Pisma Świętego. Może być w tym pomocą, zwłaszcza dla osób zabieganych, aplikacja mobilna pod nazwą: „Dzieło Biblijne”, która jest bezpłatnie dostępna w sklepach internetowych dla wiodących platform mobilnych. Aplikacja zawiera Biblię Tysiąclecia oraz obszerny komentarz do wszystkich czytań niedzielnych. Zapraszamy też na spotkania „Kręgu Biblijnego”, w czasie którego jest wspólnie rozważane Słowo Boże.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. We wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

5. W środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

7. Trwają odwiedziny kolędowe – szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na naszej stronie parafialnej.

W sobotę na godzinę 18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą te rodziny, które w ciągu tygodnia z różnych przyczyn nie przyjęły księdza po kolędzie. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa rodzin oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.

Informujemy że kolęda dodatkowa, dla tych którzy nie mogli przyjąć księdza w właściwym terminie odbędzie się w sobotę 5 lutego. Osoby pragnące uczestniczyć w kolędzie prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

8. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc luty.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.