Druga Niedziela zwykła

16 stycznia 2022

Jezus Chrystus jest obecny w życiu każdego człowieka, cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i błogosławi nie tylko człowieczej pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie: wesele i radość. Przykładem nieobojętności Jezusa wobec trosk człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino podczas wesela w kanie. Otwórzmy przed Panem serca – stągwie naszych sumień i prośmy o ich przemienienie.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 14.30 zapraszamy na Mszę św. osoby z niepełnosprawnością, ich rodziców i opiekunów. O godz. 17.30 nieszpory.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Z racji III piątku miesiąca o godz. 15.00 Godzina miłosierdzia. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na uwielbienie wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Trwają odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.

7. Przed kościołem strażacy z OSP Leszczyny rozprowadzają kalendarze.

8. Od początku roku „Gość Niedzielny” jest wydawany w nowej wyższej cenie – 8 złotych za egzemplarz

9.W sobotę na godzinę 18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą te rodziny, które w ciągu tygodnia z różnych przyczyn nie przyjęły księdza po kolędzie. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa rodzin oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.

10. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościć dyrektora krajowego ks. Grzegorza Górnika i diecezjalną zelatorkę Lidię Wajdzik ze Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, zwanego popularnie Apostolstwem Dobrej Śmierci. Będą oni przybliżać nam cele i zadania działania tego Stowarzyszenia i umożliwią osobom chętnym włączenie się do Wspólnoty.

11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc luty.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.