Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022

Chrzest Chrystusa to jedna z tajemnic wiary. Chrystus, który nie był skażony grzechem pierworodnym pozwala się ochrzcić Janowi. Ten chrzest Chrystusa jest zapowiedzią sakramentu, który swoją moc czerpie z Jego męki, śmierci i zmartwychwstania, a nas wprowadza w rodzinę Dzieci Bożych. Dziękując dzisiaj za łaską Chrztu świętego módlmy się, abyśmy całym życiem wypełniali zobowiązania wypływające z tego sakramentu.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dzisiejsze święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Trwają odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.

5. W sobotę wieczorem o godzinie 18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą te rodziny, które w ciągu tygodnia z różnych przyczyn nie przyjęły księdza po kolędzie. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa rodzin oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.

6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 14.30 zapraszamy osoby z niepełnosprawnością, ich rodziców i opiekunów.

7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc luty.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.

9. Pragniemy ze smutkiem i nadzieją życia poinformować, że zmarła nasza wieloletnia zakrystianka siostra Feliksa. Pogrzeb odbędzie się w środę 12 stycznia 2022 roku w Oświęcimiu w kościele Matki Bożej Bolesnej. O godzinie 9.00 zostanie wystawiona trumna. O godzinie 11.00 rozpocznie się pogrzeb. Siostra Feliksa zostanie pochowana na cmentarzu tuż obok klasztoru w kwaterze sióstr Serafitek. Nasza kochana siostra Feliksa niedługo skończyłaby 92 lata. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie +