Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022

Jak zdumieni pasterze – pochylamy się nad ubogą stajnią, i uginamy kolana przed największą i niepojęta miłością. Przychodzimy do Ciebie, Panie i przynosimy nasze smutki i nadzieje, myśli i chęci, serca strapione i codzienne sprawy. Przyjmij nasze błagania i prośby, bo zbyt ciężko nam samym, a Ty jesteś otuchą, wybawieniem i ochłodą.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.
  2. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.
  3. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek będziemy przeżywać będziemy święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
    Natomiast w tym samym dniu Grekokatolicy obchodzić będą Boże Narodzenie. Z tej racji msza Bożonarodzeniowa w obrządku grekokatolickim będzie odprawiona w kaplicy 6.01 o godzinie 20.00.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi piątek o godz. 17.00.
  6. W piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.
  7. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00 – prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  8. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie Róż mężczyzn i kobiet.
    Wieczorem o godzinie 18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą te rodziny, które w ciągu tygodnia z różnych przyczyn nie przyjęły księdza po kolędzie. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa rodzin oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań.
  9. W niedzielę 9.01 na Mszy świętej o godzinie 11.30 wystąpi zespół góralski Ondraszek. Po Mszy zapraszamy na koncert kolęd.
  10. Trwają odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie, gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.
  11. Prosimy o zamawianie Mszy św. w zarezerwowanych terminach miesiąc wcześniej.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.