Święto Świętej Rodziny
Jezusa, Maryi i Józefa

26 grudnia 2021

Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie jest drogą do świętości. Apostoł Paweł wskazuje na wartości, które pomagają we wzajemnym budowaniu prawdziwej wspólnoty rodzinnej. Są to miłosierdzie, pokora, cierpliwość, gotowość do przebaczenia. Jezus przyszedł na świat i wzrastał w takiej rodzinie. Módlmy się, by wszystkie rodziny były źródłem najcenniejszych wartości wypływających z naśladowania świętej Rodziny.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory.

2. W poniedziałek Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

3. We wtorek Święto świętych Młodzianków, męczenników.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Piątek to ostatni dzień roku. Zapraszamy na godz. 17.30 na uroczyste nieszpory i Mszę Św., aby przeprosić Boga za każde zło minionego roku oraz z Jego pomocą rozpocząć kolejny rok naszego życia. W czasie Mszy Św. polecać Bogu będziemy wszystkich naszych bliskich zmarłych.

6. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek Nowego Roku. W tym dniu modlimy się szczególnie o pokój na świecie. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 17.30 nieszpory. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Noworoczne kolędowanie. Wystąpi zespół Fausystem i przyjaciele: Marta Gzowska Zawicka, Rafał Sawicki oraz Andrzej Trojak.

7. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy zajęli się przygotowaniem naszego Kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy panom, którzy przygotowali choinki i szopki a pani Katarzynie za przygotowanie szopki i prezbiterium oraz wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu kościoła do Świąt.

8. Od poniedziałku 27 grudnia będziemy chcieli odwiedzić Wasze domy i mieszkania z wizytą duszpasterską, obejmując Was błogosławieństwem, modląc się z Wami i polecając Wasze rodziny oraz sprawy Panu Bogu. Na kilka dni przed odwiedzinami, ministranci będą informować o odwiedzinach. Będziemy odwiedzać tych, którzy wyrażą wyraźnie taką wolę. Tych, którzy mają pewne obawy związane z odwiedzinami, zapraszamy na Mszę św. wieczorną w dzień, w którym odwiedzany jest dany rejon kolędowy, na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań. Plan I części kolędy zamieszczony jest w gablotce i na stronie parafii. Prosimy zapoznać się z planem kolędy. Niestety w pierwotnym planie było kilka niedopatrzeń i w trasach kolędowych po Nowym Roku jest kilka zmian.

12. Prosimy o zamawianie Mszy św. w zarezerwowanych terminach minimum miesiąc wcześniej.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.