Czwarta Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021

Maryja w Ewangelii, zostanie ukazana jako Matka oczekiwanego Mesjasza, w której Bóg objawił swoją obecność wobec wszystkich ludzi, a nie tylko wobec ludu izraelskiego. To szczególne wyróżnienie Maryi, budzi ogromną radość w sercu Elżbiety, bo oznacza, że Bóg zaczął realizować obietnicę odkupienia całego stworzenia.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 14.30 Msza św. dla dzieci, rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością, o godz. 17.30 nieszpory.

2. Serdecznie zapraszamy kandydatów do bierzmowania na roraty, oraz spotkanie przygotowujące, które odbędzie po roratach w poniedziałek o godz. 19:00.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i Rycerstwa św. Michała Archanioła. Na tej Mszy św. polecać naszym modlitwom będziemy również ks. Tomasza z okazji imienin.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Okazja do spowiedzi świątecznej jest codziennie w czasie każdej Mszy św. Dodatkowo spowiadać będziemy od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 – 19.00. Prosimy, żeby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni, choćby ze względów pandemicznych, aby uniknąć niepotrzebnych kolejek.

6. 23 grudnia, czyli w czwartek, rano odwiedzimy chorych w domach. Są to odwiedziny tych chorych, którzy nie korzystają z pierwszych piątków miesiąca. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty będą rano o godz. 7.00. Wieczornej Mszy świętej nie będzie. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Wieczorem, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda, zasiądziemy do wigilijnego stołu, a wraz z nami Chrystus – Boże Dziecię. W tej wyjątkowej chwili życzymy wszystkim rodzinom naszej parafii, wszystkim chorym, samotnym, młodzieży i dzieciom Bożego pokoju, radości i zdrowia i prosimy Dobrego Boga, by przyjście na świat Jego Syna zamieniło wszelkie troski w radosne żniwo, dobroci, miłości i solidarności, a nasze serca życzliwe i otwarte niech staną się prawdziwym mieszkaniem Chrystusa i drugiego człowieka.

Ze względów pandemicznych w tym roku będą odprawione w naszej parafii dwie Pasterki: o godzinie 22.00 i o 24.00 Zapraszamy do uczestnictwa w Pasterce, aby tym mocnym akcentem rozpocząć tak drogie naszym sercom Święta Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony życia.

8. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00. Nieszpory o godz. 17.30.

9. W niedzielę 26.12 Święto Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 10.15 polecać będziemy małżonków, którzy w 2022 roku obchodzić będą Jubileusz 25, 50 i więcej lat małżeństwa. Prosimy Jubilatów o zgłaszanie się w zakrystii.

10. Również w przyszłą niedzielę 26 grudnia po Mszy świętej o godz. 11:30 Oaza Dzieci Bożych i Oaza Młodzieżowa zapraszają na wspólne kolędowanie w naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się śpiewem i radością w świętowanie Bożego Narodzenia.

11. Świece oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii.

12. Od poniedziałku 27 grudnia będziemy chcieli odwiedzić Wasze domy i mieszkania z wizytą duszpasterską, obejmując Was błogosławieństwem, modląc się z Wami i polecając Wasze rodziny oraz sprawy Panu Bogu. Na kilka dni przed odwiedzinami, ministranci będą informować o odwiedzinach. Będziemy odwiedzać tych, którzy wyrażą wyraźnie taką wolę. Tych, którzy mają pewne obawy związane z odwiedzinami, zaprosimy na Mszę św. kolędową na wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa oraz będą rozdawane poświęcone kadzidło i kreda służąca do naznaczenia drzwi mieszkań. Plan I części kolędy zamieszczony jest w gazetce, gablotce i na stronie parafii.

13. Prosimy o zamawianie Mszy św. w zarezerwowanych terminach minimum miesiąc wcześniej.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.