Trzecia Niedziela Adwentu

12 grudnia 2021

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.

2. Rozpoczęliśmy Adwent – zapraszamy i zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. We wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramente

7. Okazja do spowiedzi świątecznej jest codziennie w czasie każdej Mszy św. Dodatkowo spowiadać będziemy w sobotę od 16.00 do 19.00 oraz od poniedziałku 20 grudnia do czwartku 23 grudnia od godz. 17.00 – 19.00. Prosimy, żeby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni, choćby ze względów pandemicznych aby uniknąć niepotrzebnych kolejek.

8. W czwartek 23 grudnia odwiedzimy chorych w domach. Są to odwiedziny tych chorych, którzy nie korzystają z pierwszych piątków miesiąca. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

9. W 26 grudnia, w niedzielę Świętej Rodziny, na Mszy św. o godz. 10.15 polecać będziemy małżonków, którzy w 2022 roku obchodzić będą Jubileusz 25, 50 i więcej lat małżeństwa. Prosimy Jubilatów o zgłaszanie się w zakrystii.

10. Świece oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy szczególnie dzieci, rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością na Mszę św. o godz. 14.30.

12. Od poniedziałku 27 grudnia będziemy chcieli odwiedzić Wasze domy i mieszkania z wizytą duszpasterską, obejmując Was błogosławieństwem, modląc się z Wami i polecając Wasze rodziny oraz sprawy Panu Bogu. Na klika dni przed odwiedzinami ministranci będą informować o odwiedzinach. Tych, którzy mają pewne obawy związane z odwiedzinami, zaprosimy po Nowym Roku na Mszę św. kolędową wzorem ubiegłego roku. Plan odwiedzin kolędowych na okres do końca roku znajduje się w gablocie oraz na stronie parafialnej.

13. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc styczeń.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.