Druga Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021

Dwa tysiące lat temu nad Jordanem, Jan Chrzciciel wołał: „Przygotujcie drogę Panu…”, w ten sposób zapowiadał nadejście Mesjasza. I stało się coś niezwykłego, wielu ludzi zmieniło swoje życie tylko dlatego, że chcieli być blisko Boga, chcieli doświadczyć Jego obecności wtedy, kiedy miał przyjść. Przychodzimy na Eucharystię, do źródła Bożej łaski, aby usłyszeć wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, bo przyjście Zbawiciela jest już bliskie.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.30 nieszpory. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek można wesprzeć Kościół na Wschodzie. Pamiętajmy o tych, którzy mimo wielu przeciwności nie zaparli się swojej wiary a teraz liczą na naszą pomoc.

2. Rozpoczęliśmy Adwent – zapraszamy i zachęcamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. O godz. 16.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z klas I szkoły średniej. Polecamy ich naszej modlitwie.

4. We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Radia Maryja i TV Trwam.

5. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00,17.00,18.00. W tym dniu, na zakończenie Roku Świętego Józefa, w czasie Mszy świętych zostaną powierzone nasze rodziny, parafia, Ojczyzna

i Kościół w Polsce pod opiekę Opiekuna Zbawiciela. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na tej Mszy św. odbędzie się wręczenie poświęconych medalików dla dzieci z klas III.

6. Tradycją lat ubiegłych Caritas Polska przeprowadza akcję pomocy ubogim poprzez świecę wigilijną, która zapalona na wigilijnym stole symbolizuje naszą solidarność z potrzebującymi. Świece można nabywać w zakrystii. Również w zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, którymi dzielimy się podczas wigilijnej wieczerzy. Równocześnie informujemy, że parafia nie wysyła nikogo do bloków i mieszkań, kto w imieniu parafii mógłby rozprowadzać opłatki lub świece wigilijne.

7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc styczeń.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.