Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021

Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy obchody Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Syn Boże zakrólował z wysokości krzyża, dokąd wziął na siebie wszystkie grzechy świata. Uwielbiajmy Go i uznajmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przemija, a Jego Królestwo nie ulega zagładzie. W ukrzyżowanym Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata uznajmy naszego jedynego Pana i Zbawiciela i zawierzajmy Mu wszystko czym żyjemy i kim jesteśmy. Niech dzisiejszy akt zawierzenia Chrystusowi Królowi stanie się programem naszego życia na co dzień.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 14.30 Msza św. dla rodziców, opiekunów dzieci specjalnej troski, o godz. 17.30 nieszpory.

2. W Uroczystość Odpustową naszej parafii, życzymy wszystkim rodzinom, chorym, samotnym, młodzieży, dzieciom oraz wszystkim naszym gościom Bożego pokoju, radości i dobrego zdrowia na cały rok.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy; patronki muzyki kościelnej. W czasie Mszy wieczornej będziemy się modlić za Pana Organistę, chór i scholę. W tym dniu pamiętajmy również w naszych prywatnych modlitwach o wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem troszczą się o muzyczną oprawę liturgii. Po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Również w poniedziałek w ramach nieustającej adoracji, która jest podejmowana w diecezji, w naszej parafii odbędzie się całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie rozpocznie się po porannej Mszy świętej. Zapraszamy i zachęcamy do gorliwego nawiedzania, aby Pan Jezus w Eucharystii nie był przez nas opuszczony. Czas adoracji niech będzie przedłużeniem naszych rekolekcji i odpustu a zarazem przygotowaniem do rozpoczynającego się adwentu.

5. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. We wtorek 23 listopada, o godzinie 18.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl o prymasie Wyszyńskim pt. Prorok. Nieodpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować telefonicznie pod nr 33 82 81 645; 33 82 81 655 lub mailowo bilety@bck.bielsko.pl. Zachęcamy do skorzystania z okazji

7. W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

9. W piątek po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Warto już teraz pomyśleć o podjęciu postanowień adwentowych.

11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc grudzień.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.