Trzydziesta Trzecia Niedziela zwykła

14 listopada 2021

Nasze życie w najlepszych jego latach jest poświęcone pracy zawodowej. Pracujemy, aby żyć, a żyjemy, aby pracować. Praca jest równocześnie ciężarem i radością. Dopiero w innym, nowym życiu u Boga, będzie nam dana pełnia, która we wszystkim nas uszczęśliwi.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.

2. Wczoraj rozpoczęliśmy nasze rekolekcje parafialne przygotowujące nas do odpustu parafialnego. Prowadzi je x. Jacek Pędziwiatr – wieloletni dyrektor programowy naszego diecezjalnego radia “Anioł Beskidów”.

3. Od dziś przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Wychodząc naprzeciw prośbom parafian, aby skrócić czas oczekiwania w kolejce, przy ustalaniu terminu należy dokonać tylko rezerwacji podając swoje nazwisko, natomiast treść pełnej intencji powinna zostać podana w zakrystii, nie później niż na miesiąc przed ustalonym terminem rezerwacji. Nie potwierdzone rezerwacje będą udostępniane innym zainteresowanym.

4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerzy i Rycerstwa św. Michała Archanioła.

5. W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu wszystkie Msze św. odprawiane będą w dolnej kaplicy.

7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla. W tym dniu oddajemy także cześć Bożemu Miłosierdziu. Godzina Bożego Miłosierdzia rozpocznie się o godz. 15.00.

8. W sobotę w wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

9. Zbiórka makulatury przy parafii trawa do 18 listopada. Zbiórka przeznaczona jest na pomoc przy budowie stołówki i kuchni na misjach. Szczegóły na plakacie.

10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Zabawy k. Tarnowa, miejsca życia i śmierci bł. Karoliny Kózki. Odbędzie się 18 XI. w czwartek. Wyjazd rano, powrót w godzinach nocnych. Więcej informacji w Gazetce Parafialnej lub u organizatora. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Waldemara.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców, opiekunów dzieci specjalnej troski na Mszę Św. o godz. 14.30.

12. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc grudzień.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.