Trzydziesta Druga Niedziela zwykła

7 listopada 2021

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli, ukazuje nam prawdę, że solidarność ludzka z tymi, którzy są w potrzebie, stanowi największą wartość chrześcijańskiego życia. Niech wsłuchanie się w słowa samego Boga, wzbudzą w naszych sercach ofiarną miłość wobec bliźnich.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.30 różaniec za zmarłych.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu biblijnego.

3. We wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

4. W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny na godz. 18.00. To również dzień imienin ks. Marcina. Chcemy otoczyć Go modlitwą w czasie wieczornej Eucharystii.

6. W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to również dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

7. W sobotę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

8. W sobotę 13.11 w czasie Mszy św. wieczornej rozpoczniemy wtedy również nasze rekolekcje parafialne przygotowujące nas do odpustu parafialnego. Po Mszy nauka stanowa dla kobiet. Rekolekcje poprowadzi x. Jacek Pędziwiatr – wieloletni dyrektor programowy naszego diecezjalnego radia “Anioł Beskidów”. Już teraz prosimy o modlitwę w intencji dobrego i owocnego przeżycia rekolekcji w naszej parafii.

9. Informujemy, iż od niedzieli 14 listopada po Mszy o godzinie 6.00 będziemy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok.

10. 14 listopada na Mszy świętej o godzinie 10.15 wprowadzimy do naszej świątyni ikonę Matki Bożej niosącej Ducha Świętego – patronki rozpoczętego synodu. Będziemy polecali jej opiece naszą parafię i prosili aby Maryja wpraszała nam łaski w nadchodzącym czasie.

11. Zbiórka makulatury przy parafii odbędzie się w dniach od 12- do 18 listopada. Zbiórka przeznaczona jest na pomoc przy budowie stołówki i kuchni na misjach. Szczegóły na plakacie.

12. W zakrystii można jeszcze złożyć wypominki roczne za drogich nam zmarłych.

13. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc grudzień.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.