Rocznica poświęcenia kościoła własnego

31 października 2021

Dziś ostania niedziela miesiąca października, którą obchodzimy jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za to, że mamy swój Kościół, z wielkim trudem przez nas wybudowany. Dziękujemy za śp. Ks. Prałata Henryka Noworytę, budowniczego Kościoła i pierwszego proboszcza parafii. Równocześnie uświadamiamy sobie, że sami jesteśmy Kościołem, czyli wspólnotą ludzi zdążających do jednego celu – do nieba.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 17.30 różaniec.

2. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół tego dnia oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do Chwały Nieba, a nam pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która naszych starszych braci zaprowadziła do świętości. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu rozpocznie się godz. 14.30 nieszporami, a potem będzie Msza Św. zakończona procesją alejkami cmentarza. Pozostałe Msze Św. tego dnia jak w niedzielę.

3. Od poniedziałku do końca tygodnia o godz.17.30 odmawiany będzie różaniec za zmarłych, połączony z wypominkami.

4. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: w dzień 1 i 2 listopada przez nabożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie modlitwy „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W dniach od 1 – 8 listopada odpust można uzyskać nawiedzając cmentarz, modląc się choćby tylko w myślach za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

5.We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina tego dnia tych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy w ciągu życia już odpuszczone. Aby przyjść im z pomocą przedstawia Panu Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Mszy Św. Msze Św. odprawimy w ten dzień o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

6. 1 i 2 listopada kancelaria parafialna nie będzie czynna.

7. 2 listopada o godzinie 17.00 w Książnicy beskidzkiej odbędzie się prelekcja o księdzu Janie Macha. Szczegóły w gablotce.

8. W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.

9. W piątek o godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży.

10. W sobotę z racji I soboty nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 7.00.

O godz. 17.00 spotkanie Róż Kobiet i Mężczyzn.

11. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę. Adresy prosimy podawać w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę Klub Inteligencji Katolickiej poprowadzi do puszek zbiórkę na Katolicki Dom Opieki „Józefów”, który działa w Bielsku- Białej.

13. Informujemy, iż od niedzieli 14 listopada przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Rozpoczniemy wtedy również nasze rekolekcje parafialne przygotowujące nas do odpustu parafialnego.

14. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe za drogich nam zmarłych.

15. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc listopad.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.