Trzydziesta Niedziela zwykła

24 października 2021

Przyszliśmy do Jezusa Chrystusa, aby razem z Nim złożyć nasze życie na ołtarzu, wierząc, że tylko moc Bożej miłości, może przemienić naszą szarą codzienność w jutrzenkę życia. Wierzymy, że dzięki ingerencji Ducha Świętego, podczas tej Eucharystii sam Chrystus nakarmi nas swoim Ciałem i Krwią, ale również, że przemieni nasze zaślepione przez grzech serca, które pragną tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii doświadczyć miłości Boga.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Codziennie o godz. 17.30 różaniec.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tych dniach w sposób szczególny w modlitwie o misjonarzach i wszystkich głoszących Ewangelię. Składka z dnia dzisiejszego będzie wsparciem dla misjonarzy. Również dochód ze zbiórki makulatury, która będzie zorganizowana przy naszej parafii w połowie listopada, będzie przeznaczony na pomoc dla misji.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Św. Juda Tadeusz jest patronem naszej kaplicy i opiekunem budowy tego Kościoła. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę Św. o godz. 8.00. Wieczorem w czasie nabożeństwa nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w piątek 29 października na różaniec młodzieżowy na godz. 17:30, a następnie na Mszę świętą ze słowem skierowanym do nich.

6. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe za drogich nam zmarłych.

7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc listopad.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.