Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła

26 września 2021

W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd. Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś w salce pod kościołem można oddać krew w godz. od 9.00 – 13.00. O godz. 18.30 nieszpory.

  2. Do 2.10 trwa XX Tydzień z Ewangelią pod hasłem „Masz talent”. W jego ramach zaplanowanych jest wiele inicjatyw ewangelizacyjnych: Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, konferencje, wieczory uwielbienia, spotkania małżeńskie, seminaria odnowy wiary, wyjście mężczyzn na Błatnią. Wszystkie informacje o podejmowanych inicjatywach w ramach Tygodnia z Ewangelią można znaleźć na stronie internetowej www.diecezja.bielsko.pl i na naszej stronie parafialnej.

  3. W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby bliżej poznać i zrozumieć Ewangelię wg św. Mateusza.

  4. We wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika.

  5. W środę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na zakończenie nowenny o godz. 18.30 odbędzie się Msza św., o rozszerzenie czci św. Archaniołów i Aniołów, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i śpiewanie Koronki Uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórem Aniołów.

  6. W czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o świętość naszych rodzin.

  7. Od piątku 1 października Msze św. wieczorne w tygodniu i w niedzielę będą odprawiane o godz. 18.00.

  8. W piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła. O godz. 17.00 adoracja w intencji dzieci i młodzieży. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które codziennie odprawiać będziemy o godz. 17.30. Nabożeństwa w poszczególne dni tygodnia będą prowadziły następujące wspólnoty: poniedziałek – Rycerstwo Św. Michała Archanioła, wtorek – Akcja Katolicka, środa – Oaza Rodzin, czwartek – dzieci, w piątek – młodzież, sobota – ministranci i lektorzy.

  9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w środę, czwartek, piątek od godz. 17.00.

  10. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.

  11. Msza św. w intencji pielgrzymów wrześniowej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w piątek 1.X. o godz. 18.00

  12. W sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy o godz.7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Spotkanie Róż Kobiet i Mężczyzn o godz. 17.00.

  13. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe za drogich nam zmarłych.

  14. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc październik.

  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.