Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła

19 września 2021

Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to spotkanie osobowe człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos. Dziś o godz. 18.30 nieszpory.

2. Dziś do skarbon przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie – na falach eteru jak i przez Internet – na komputerze, tablecie, czy w telefonie komórkowym. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz diecezjalnej rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

3. W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Rozważania będą prowadzone po Mszy św wieczornej.

4. We wtorek Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O godz. 18.30 Msza. św. w intencji Rycerstwa, Rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła.

5. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas szkół średnich na kolejne spotkanie, które odbędzie się we wtorek 21 września o godz. 19:00.

6. W środę na Mszy św. o godz. 18.30 otoczymy modlitwa ks. Proboszcza z okazji Jego imienin. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

8. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc październik.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.