Dwudziesta Czwarta Niedziela zwykła

12 września 2021

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. Dziś o godz. 18.30 nieszpory.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

4. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

7. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia połączony z modlitwą adoracyjną.

7. W sobotę Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.30 naszą modlitwą otoczymy ks. Stanisława z okazji Jego imienin.

8. W sobotę 18. września organizowana jest diecezjalna pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Połączona będzie z naszą tradycyjną pielgrzymką parafialną. Zapisy od w zakrystii. Koszt uczestnictwa 30 zł od osoby. Wyjazd o godzinie 7.30.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie grupy działające w Parafii na Mszę św. o godz. 14.00 rozpoczynającą nowy rok formacyjny i duszpasterski.

10. Informujemy, iż I Rocznica Komunii św. dla obecnych klas V, odbędzie się w niedzielę 3 X na Mszy o godz.11.30, zaś I Komunia św. w przyszłym roku będzie miała miejsce w sobotę 7 V 2022r.

11. Czas pandemii przyczynił się do narastania w małżeństwach i rodzinach różnego rodzaju trudnych sytuacji. Nasza wspólnota parafialna w miarę możliwości chce służyć pomocą. Udostępniona jest możliwość skorzystania przy parafii z bezpłatnych konsultacji psychologicznych oraz spotkań z doradcami rodzinnymi. Organizowany jest też, odpłatny, kurs komunikacji małżeńskiej pomagający przezwyciężać trudności we wzajemnym porozumieniu się. Dla osób które chciały by zdobyć więcej wiedzy oraz umiejętności z zakresu psychologii i pedagogiki rodziny, komunikacji oraz prawa małżeńskiego organizowane jest w ramach diecezji Studium Teologii Rodziny. Zapisy trwają do końca września. Dokładniejsze informacje o tych propozycjach znajdują się w gablotkach.

12. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na miesiąc październik.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki.