Dwudziesta Druga Niedziela zwykła

29 sierpnia 2021

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. Nieszpory niedzielne o godzinie 18.30.

3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę świętą na rozpoczęcie roku w środę o godzinie 18.30. Czas pandemii przypomina nam jak bardzo potrzebujemy Bożej opieki na każdy dzień. Będziemy się o modlić w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok nauki, ale każdy sam musi zaprosić Boga do swojego życia.

4. Wraz z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej rozpoczynamy akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Akcja ma na celu przygotowanie wyprawki szkolnej dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, tak aby nowy rok szkolny mogły rozpocząć z uśmiechem.

Chętnych prosimy o zabieranie z zakrystii pustego plecaka i uzupełnienie go przyborami szkolnymi. Wypełniony, prosimy o odniesienie z powrotem do kościoła, aby mogło nim zostać obdarowane jakieś konkretne, wskazane przez naszą szkołę dziecko. Pozostałe plecaki zostaną rozdzielone przez Caritas potrzebującym dzieciom.

5.Od poniedziałku Msze święte, odprawiane będą rano o godzinie 6.30 i 7.00

6. W piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego a zarazem I piątek miesiąca.

Spowiedź I piątkowa a zarazem spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w środę, czwartek i piątek od godz. 17.30. Zachęcamy dzieci aby połączyły uczestnictwo w środę we Mszy świętej razem ze skorzystaniem ze spowiedzi.

7. W czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja w intencji o świętość naszych rodzin. W piątek o godz. 17.30 adoracja w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz. 8.00. Prosimy adresy chorych zgłaszać w zakrystii.

9. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny. Zapraszamy, wszystkich chętnych, na spotkanie grup:

Oazy młodzieżowej – w piątek po wieczornej Mszy świętej

Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00

Ministrantów i kandydatów – w sobotę o godz. 9.00

Wspólnoty Muminków – w trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 14.30

Róże różańcowe kobiece i męskie – w pierwszą sobotę miesiąca o 17.30

Rycerstwa św. Michała Archanioła – w 3 wtorek miesiąca

Terminy spotkań pozostałych grup zostaną podane w przyszłym tygodniu.

10. Poświęcenie nowych tornistrów w niedzielę 5.09 na Mszy świętej o godzinie 11.30

11. Diecezjalna pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej organizowana jest w sobotę 18.09. Połączona będzie z naszą tradycyjną pielgrzymką parafialną. Zapisy od przyszłego tygodnia.

12. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc październik.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.