Dziewiętnasta Niedziela zwykła

8 sierpnia 2021

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla osób, które ucierpiały w powodziach zostało zebrane 3060 zł. Ofiarodawcom w składamy serdeczne: „Bóg Zapłać”.

3. W tym roku przypada 30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. o. Michała Tomaszka OFM Conv. Z tej okazji w niedzielę, 8 sierpnia 2021 r. o godzinie 11:00, w Łękawicy (w miejscu urodzenia) Ks. Biskup Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy świętej w intencji kanonizacji bł. o. Michała. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. Uroczystości będą transmitowane na głównej stronie portalu: zywiecinfo

4. Nieszpory niedzielne o godzinie 18.30.

5.Trwa miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji, również w intencji osób uzależnionych oraz w intencji naszej Ojczyzny. Można wpisać się, do księgi abstynencji znajdującej się w zakrystii.

5. W poniedziałek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a we wtorek wspomnienie św. Wawrzyńca

6. W środę wspomnienie św. Klary. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątek w naszej parafii zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy różańcem o godz. 18:00, a po Mszy świętej będziemy uczestniczyć w procesji dookoła kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

8. W sobotę Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego. Patrona naszej diecezji.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

10. Rozpoczęliśmy remont schodów do kościoła, mogą pojawić się pewne trudności przy wchodzeniu, prosimy więc o zachowanie ostrożności. W niedziele na czas remontu jest również otwarte wejście boczne od strony parkingu.

11. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc wrzesień.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.