Osiemnasta Niedziela zwykła

1 sierpnia 2021

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się również w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej ojczyźnie i w Europie. W ramach pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi jest możliwość złożenia ofiary do skrzynek przed wejściem z kościoła.

3. W ubiegłą niedzielę do skrzynek na środki transportu dla misjonarzy zostało zebrane 3570 zł. Ofiarodawcom w składamy serdeczne: „Bóg Zapłać”.

4. Nieszpory niedzielne o godzinie 18.30.

5. Rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji, również w intencji osób uzależnionych oraz w intencji naszej Ojczyzny. Można wpisać się, dzisiaj lub w czasie tego tygodnia, do księgi abstynencji znajdującej się w zakrystii. W sierpniu pamiętajmy w naszej modlitwie, o tych, którzy oddali życie w Powstaniu Warszawskim.

6.W poniedziałek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli uczestnicząc we Mszy św. w kościele parafialnym i spełniając pozostałe warunki odpustu.

4. W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. 0 godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego a zarazem I piątek miesiąca

6. Spowiedź I piątkowa w czwartek i piątek od godz. 17.30.

7. W piątek o godz. 17.30 adoracja w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Prosimy adresy zgłaszać w zakrystii.

8. Rozpoczęliśmy remont schodów do kościoła, mogą pojawić się pewne trudności przy wchodzeniu, prosimy więc o zachowanie ostrożności. W niedziele na czas remontu jest również otwarte wejście boczne od strony parkingu.

7. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc sierpień.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.