Siedemnasta Niedziela zwykła

25 lipca 2021

1. Dzisiaj w kościele z inicjatywy papieża Franciszka świętujemy I Dzień Dziadka i Osób Starszych. Papież zachęca w tym dniu, obchodzonym po długim czasie izolacji, aby starać się odwiedzić każdego dziadka, każdą babcię, każdą osobę starszą – zwłaszcza tych spośród nas, którzy są najbardziej samotni. Można też dzisiaj uzyskać odpust – osoby starsze za uczestnictwo we Mszy Świętej a osoby młodsze za, podejmowane w duchu miłości, odwiedziny osób starszych. Dokładniejsza informacja o warunkach odpustu wywieszona w gablotce.

2. Obchodzimy 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ofiarę na ten cel będzie można złożyć do skarbon pod chórem.

3. Dzisiaj po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów, a o godzinie 17.30 nieszpory niedzielne.

4. W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.

5. W środę wspomnienie św. Szarbela. 0 godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.W czwartek wspomnienie św. Marty, a w sobotę św. Ignacego z Loyoli.

7. Rozpoczęliśmy remont schodów do kościoła, mogą pojawić się pewne trudności przy wchodzeniu, prosimy więc o zachowanie ostrożności. W niedziele na czas remontu jest również otwarte wejście boczne od strony parkingu.

8. W przyszłą niedzielę będziemy w sposób szczególny modlić się również w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej ojczyźnie i w Europie. W ramach pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi będzie możliwość złożenia ofiary do skrzynek przed wejściem z kościoła.

9. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc sierpień.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.