Dwunasta Niedziela zwykła

20 czerwca 2021

Stajemy przy ołtarzu naszego Mistrza i Pana, który jest Królem nieba i ziemi, przed którym „wicher i jezioro są posłuszne”. Razem z Apostołami znajdujemy się w jednej łodzi i płyniemy ku wyznaczonemu celowi, tym celem jest zbawienie. Dopóki woda jest spokojna jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi – nie dzieje się nam krzywda, jesteśmy syci i niczego nam nie brakuje. Gdy jednak zrywa się wiatr i przychodzi wysoka fala, w serce wkrada się lęk i trwoga. Zapominamy, kto nas powołał, kto nakarmił, kto jest zawsze i wszędzie z nami… Wtedy zaczynamy liczyć na siebie, na własne możliwości i ambicje. Chwytamy się różnych rzeczy, aby nie zatonąć, aby utrzymać się na powierzchni rozszalałego życia.

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy troszczą się byśmy w naszym Kościele czuli się bezpiecznie, zachowując dystans oraz zasłaniając usta i nos.

2. Decyzją biskupów polskich z dniem 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej. Tym samym jesteśmy zobowiązani do rzeczywistego oraz osobistego uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii w kościele.

3. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza kończąca rok formacyjny grup parafialnych.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz.18.30.

5. W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

6. We wtorek o godz. 16.00 grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy ich naszej modlitwie. Prosimy, aby na tę uroczystość przybyli tylko bierzmowani, ich świadkowie i rodzice.

7. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

9. W piątek na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy dziękować za cały rok szkolny i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli na tę Mszę św.

10. W przyszłą niedzielę o godz.14.00 Msza św. chrzcielna. Informujemy, że w lipcu i sierpniu chrzty będą udzielane w II i IV niedzielę miesiąca, na Mszy św. o godz. 11.30.

11. Od poniedziałku – przez czas wakacji – nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 w tygodniu.

12. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 11 lipca (niedziela). Wyjazd o 6.30 spod kościoła w Leszczynach. Cena przejazdu 40 zł od osoby. Zapisy w każdy wtorek w biurze RM od 16.00 do 18.00 lub pod nr tel. 33 814 37 20

13. Prosimy o potwierdzanie rezerwacji zamówionych intencji Mszy św. na miesiąc lipiec.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.